Имено “нашите сојузници” што ни се сега “сојузници” и и порано исто така ни биле “сојузници”!

На 16 ти ноември 1943 година о раните утрински часови 12-тата воена ескадрила на јужното крили на сојузните сили подоцна атрансформирано во јужно крило на Нато стационирани во Тунис и на Сицилија под команда на извесен мајор Томпсон вршат воздушни напади врз Македонија!?!?!?!?!

ИМЕНО СО 36 АВИОНИ БОМБАРДЕРИ B-25s СКОПЈЕ МАКЕДОНИЈА ЈА БОМБАРДИРААТ СО 35.5 ТОНА БОМБИ ОД ПО 250 КИЛА И ОКОЛУ 3 ТОНА БОМБИ ОД ПО 500 КИЛА ОД 10500 СТАПКИ ВИСИНА!?!?!?!

ПОДОЦНА ПО НЕКОЛКУ ГОДИНИ ОВИЕ ИСТИ НАШИ “СОЈУЗНИЦИ” УЧЕСТВУВААТ ДИРЕКТНО ВО ГЕНОЦИДОТ И ЕТНОЦИДОТ ВРЗ МАКЕДОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА!?!?!

ИМЕНО 250 АМЕРИЧКИ ВОЕНИ СОВЕТНИЦИ ПРЕДВОДЕНИ ДИРЕКТНО ОД ГЕНЕРАЛ ПОТПОЛКОВНИК ЏЕЈМС ФЛИТ(главен амерички воен претставник во јужното крило на сојузните сили)

ВО АКЦИИТЕ “СО КОИ СОВЕТУВАЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ НА ФЛИТ” СЕ УБИЕНИ ПРЕКУ 21000 ЕТНИЧКИ МАКЕДОНЦИ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА БОРЦИ ЗА САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА!

ПОДОЦНА ВО ПОРОБЕН КОСТУР ЗА ЗАСЛУГА МУ Е ПОДИГНАТ СПОМЕНИК НА АМЕРИЧКИОТ ГЕНЕРАЛ ФЛИТ!

loading...

За makedon

Проверете исто така

Гоце Делчев Македонецот

Ѓорѓи Николов Делчев попознат како Гоце Делчев, роден е во Кукуш, Македонија на 04 февруари …

Нема рецензии се уште. Биди прв кој ќе остави рецензија.

Остави одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се маркирани со *

Translate »