Среќен празник народе Македонски, нека ни е за многу година големиот македонски празник ИЛИНДЕН. 

Ние како Македонци не признаваме никаков договор со било кого, договор кој е на штета на Македонскиот народ, не го признаваме договорот со ТАТАРИТЕ бидејки тој договор е антимакедонски, фашистички и е злонамерен.

 

loading...

За makedon

Проверете исто така

Ѓорѓи Николов Делчев, попознат како Гоце Делчев (Кукуш, 4 февруари 1872 - Баница, 4 мај 1903) — македонски национален херој.

Нема рецензии се уште. Биди прв кој ќе остави рецензија.

Остави одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се маркирани со *

Translate »