Протест на Македонците ширум светото за зачувување на светото име Македонско

Протестен митинг во Скопје за Името на нашата мила Македонија

ВО ЖИВО: Протестен собир во Скопје и во 14 градови на движењето „Нашето име е наше право“

ВО ЖИВО: Протестен собир во Скопје и во 14 градови на движењето „Нашето име е наше право“

Posted by Makfax on Sunday, 4 March 2018

 

Протестен митинг кој се одржа во градот Сиднеј во Австралија на кој присуствуваа преку 60.000 Македонци

Protest

Sydney Se Krena Protiv Zaeff

Posted by Macedonians Worldwide on Saturday, 3 March 2018

Протест на Македонците во Шведска за зачувување на името на нашата мила Македонија

Моќен говор на Тихомир Стојановски

Posted by Damjan Dukleski on Saturday, 3 March 2018

Протест на Македонците во САД за зачувување на името на нашата држава

Протест 030318 Washington DC

Posted by Jon Moyso Mojco on Saturday, 3 March 2018

loading...

За makedon

Проверете исто така

Бугарскиот масакр во Македонија во 1915 година

По самиот почеток на Првата светска војна, Бугарија ја окупирала Македонија. Во 1915 година една група,од 10-тина вооружени Бугари подпомогнати од …

Нема рецензии се уште. Биди прв кој ќе остави рецензија.

Остави одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се маркирани со *

Translate »