Ова се имињата на лицата од пратеничката група на сдсШ кои за неколку златници продадоа се што е македонско. господа предавници македонскиот народ никогаш нема да ви го заборави ова шпо го направивте и еден ден ќе ви наплати за сите злодела направени. Вие немате повеќе никакво право да се нарекувате македонци, дел од македонскиот народ, вие сте шљамот, вие сте дното, вое сте изроди македонски, вие сте се само на Македонци…. За ова парче земја многу луѓе го дале својот живот за вие денеска да го продавате на кого сакате и како сакате. СРАМ ДА ВИ Е

loading...

За makedon

Проверете исто така

Бугарскиот масакр во Македонија во 1915 година

По самиот почеток на Првата светска војна, Бугарија ја окупирала Македонија. Во 1915 година една група,од 10-тина вооружени Бугари подпомогнати од …

Нема рецензии се уште. Биди прв кој ќе остави рецензија.

Остави одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се маркирани со *

Translate »