Ова е официјален документ од официјалното тогашно Министерство за војна на окупаторска Бугарија од 1941 година со кое јавно се гледа намерата и целта на тогашна окупаторска Бугарија а тоа е окупација на Македонија. Ова нема да го избрише ни Заев, ни Борисов. Знаете за кој Заев зборам нели ? Оној Најголемиот Душман на Македонија и све Македонско !
Предавникот на сопствениот народ и црква !

loading...

За makedon

Проверете исто така

Во пролетта на 1944 година, германската армиската група „Е“ со околу 400.000 војници, под командата на маршалот Лер,

Нема рецензии се уште. Биди прв кој ќе остави рецензија.

Остави одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се маркирани со *

Translate »