1993 година
-Ајде да го смениме името Македонија во ФJРОМ -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

1995 година
-Ајде да го смениме Македонското знаме, симболи и Уставот за -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

1996 година
-Ајде да направиме приватизација со ММФ И Светската Банка за – ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2001 година
-Ајде да го потпишеме Рамковниот Договор и ја симнеме преамбулата -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2004 година
-Ајде да го донесеме законот за Територијална Поделба на општините -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2014 година
-Ајде да ги слушнеме Бомбите и ги вратиме милијардите долари од ВМРО кај народот-ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2018 година
-Ајде да ја прифатиме Тиранската платформа го поставиме албанскиот јазик за втор службен јазик во Македонија- ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2018 година
-Ајде да го прифатиме добрососедски договор со Бугарија и бришење на Македонската историјата -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2018 година
-Ајде да ја прифатиме Бугарската црква да биде Мајка црква на Македонската црква -ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

2018 година
-Ајде да излеземе на референдум и гласаме ДА за договорот со Грција ,самоуништувачки договор со кој сами се откажуваме од нашето вековно име, култура и историја -па можеби …. ќе не примат во ЕУ и НАТО – ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ

Ама искрено Доста ни е од ПОДОБАР ЖИВОТ !
#БОЈКОТИРАМ

loading...

За makedon

Проверете исто така

Бугарскиот масакр во Македонија во 1915 година

По самиот почеток на Првата светска војна, Бугарија ја окупирала Македонија. Во 1915 година една група,од 10-тина вооружени Бугари подпомогнати од …

Нема рецензии се уште. Биди прв кој ќе остави рецензија.

Остави одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се маркирани со *

Translate »